ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty
tel. +48 338452146, e-mail: kety@klaryski.org

W nocy z 20 na 21 września, dzięki życzliwości Księdza Dziekana Jerzego Musiałka, miałyśmy okazję modlić się przy relikwiach św. Melchiora Grodzieckiego. Święty ten peregrynuje w znaku swych relikwii po naszej diecezji bielsko-żywieckiej z racji 400. rocznicy jego śmierci. Święty Męczenniku módl się i za nami!

Św. Klara jawi się w historii, jako wspaniała kobieta średniowiecza, a zarazem wielka święta Kościoła, kobieta Ewangelii. Świadectwo jej życia całkowicie oddanego Bogu jest nadal aktualne. Liturgiczne wspomnienie tej franciszkańskiej Świętej to doskonała okazja, by wszystkim przybliżyć jej postać.

15 lipca nasze sanktuarium nawiedzili pielgrzymi z Rypina ze swym duszpasterzem ks. proboszczem Andrzejem Krasińskim. Po mszy św. nasi goście modlili się przy sarkofagu swej rodaczki Sł. B. Matki Marii od NSJ Łempickiej, a potem, podczas spotkania z siostrami w rozmównicy, wysłuchali opowieści o niej. Cieszmy się z tej wizyty :-)

20 czerwca wraz z całą naszą parafią mogłyśmy upaść na kolana przed Jezusem Eucharystycznym wędrującym przez ulice naszego miasta. Oddając Mu chwałę, cześć i dziękczynienie za Jego obecność wśród nas, polecałyśmy Mu siebie i wszystkich mieszkańców Kęt. Obyśmy dostrzegali Jego bliskość w naszej codzienności!

Po długiej nieobecności na dziedziniec przy naszym kościele powróciła figura Matki Bożej Fatimskiej. Renowacji posągu podjął się konserwator dzieł sztuki p. mgr Tadeusz Kalfas. 16 czerwca, w uroczystość odpustową ku czci Trójcy Świętej, nasz ks. Kapelan dokonał jej uroczystego poświęcenia.

Ofiara na klasztor

 

Galeria zdjęć

 

Polecamy