ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty
tel. +48 338452146, e-mail: kety@klaryski.org

Przed 200 laty przyszła na świat Wiktoria Józefina Bouillevaux, w zakonie s. Maria od św. Klary. Urodziła się w Maizières – les Brienne w Szampanii 1 czerwca 1820 r. Bóg, który wybrał ją na założycielkę zakonu oddanego adoracji Najświętszego Sakramentu, sprawił, że przyszła na świat w dniu, w którym Kościół obchodził Uroczystość Bożego Ciała.

W kęckim Wydawnictwie Marka Derewieckiego ukazała się biografia naszego niezapomnianego kapelana ks. Stanisława Piątka. Autorem książki jest zaprzyjaźniony z naszą wspólnotą Łukasz Front. W barwny i ciepły sposób przedstawia żywot tego prawdziwie poczciwego kapłana. Zachęcamy do lektury! 

Wraz z całym Kościołem świętujemy 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka Jana Pawła II. Przy tej okazji wspominamy jego relacje z naszą kęcką wspólnotą - wszelkie znaki jego pamięci o nas i wielkiej dobroci dla swoich  "sąsiadek", jak o nas mawiał.

Nie bójcie się. Szukacie Jezusa Ukrzyżowanego? Nie ma Go tu, zmartwychwstał... powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych... (por. Mt 28,5-7). On już pokonał śmierć! Ta radosna wiadomość niech przemienia naszą codzienność.

Wobec pandemii koronawirusa wspieramy modlitwą Fundację Radość Ewangelii, wszystkie osoby tam posługujące i tych, którzy zwracają się z prośbą o fachowe, duchowe wsparcie. Jeśli i ty czujesz, że takiej pomocy potrzebujesz, zadzwoń! #uspokójDucha.

Ofiara na klasztor

 

Galeria zdjęć

 

Polecamy